שידורים חוזרים

בקווסטים רבים יש רגעים בלתי נשכחים, והודות לאתרי סרטונים דוגמת YouTube ניתן להיזכר בהם בימינו הרבה יותר בקלות.  עמוד זה מיועד לאלה ששיחקו בקווסטים רבים ורוצים לחזור לרגעים הללו.  אזהרה: העמוד כולל לא מעט "ספוילרים" למשחקים שונים, כך שאם אתם חדשים בתחום אני ממליץ שלא לקרוא אותו ולא לצפות בסרטונים.

יש לציין כי הקישורים לסרטונים משקפים את המציאות האינטרנטית בעת כתיבת עמוד זה (אוגוסט 2007), כך שייתכן שסרטונים ספציפיים יורדו לאחר מכן מהרשת, ומן הסתם יועלו סרטונים חדשים הכוללים רגעים מעניינים אחרים מקווסטים שאינם מעודכנים בזמן הכתיבה.

 

בסדרת The Longest Journey היו לא מעט רגעים מרגשים.  רגע אחד כזה הוא הסצנה הבלתי נשכחת של המעבר הראשון בין העולמות שעושה אפריל במשחק הראשון.  אחד מהרגעים שהכי ריגשו אותי אישית בקווסטים באשר הם, הוא האיחוד המחודש בין אפריל ו-Crow שהיה ב-Dreamfall.

סדרת טקס מרפי כללה אין-ספור קטעי וידאו מעניינים, אך לא רבים מהם הועלו לרשת עד לזמן הכתיבה.  תוכלו להסתפק בפתיחה של Under a Killing Moonשני חלקים).  פתיחה מומלצת אחרת היא הפיגוע בבית הקפה בתחילת המשחק הראשון בסדרת Broken Sword.   

האיכות של הווידאו לא מדהימה, אבל חבל לפספס את העימות הראשון בין ברנדון ומלקולם ב-The Legend of Kyrandia.

ב-Sanitarium היו כמה רגעים טעונים במיוחד.  אחד מהרגעים הבלתי נשכחים הוא החיסול של "אמא", החייזר הבוטאני ששיעבד את הילדים.  רגע חשוב מאוד הוא חשיפת טראומת הילדות של מקס, גיבור המשחק.  ואם אנחנו כבר בקטע של סצנות מזעזעות, תוכלו לראות איך עושים על מקס ניסויים פסיכולוגיים.

Monkey Island היא סדרה שלא ניתן להתעלם ממנה, וקשה שלא להזכיר את הפתיחה הקלאסית של המשחק הראשון.  אותו משחק כלל גם עקיצה משעשעת של LucasArts כלפי המתחרה Sierra (שהיה קל מאוד למות במשחקיה), במסגרת סוג של Easter Egg.  אחת מהסצנות המשעשעות ביותר במשחק השני בסדרה הייתה ללא ספק ריקוד השלדים.  במשחק השלישי יש לציין את סצנת הפתיחה, שהיא לא פחות מגאונית.

הפתיחה של Indiana Jones and the Fate of Atlantis הייתה בסגנון מיוחד ויצרה אשליה של משחק פעיל.  פתיחה נוספת וידועה במיוחד היא זו של Day of the Tentacle.  כמו כן, אל תפספסו את לברן מכניסה את האוגר למיקרוגל, ומלמדת אותנו שיעור חשוב בחיים.

גם ב-Quest for Glory 1 לימדו אותנו כמה לקחים חשובים לחיים: אף פעם אל תתעסקו עם אנטוורפ, או עם משקאות לא מזוהים.  ואם ב-Quest for Glory עסקינן, צפו גם בפתיחה הססגונית של המשחק השני בסדרה.

קטעים חשובים מסדרת King`s Quest: הסצנה שבה גווידיון נפטר מהמכשף המרושע מאנאנאן במשחק השלישי בסדרה, וסרטון הפתיחה של King`s Quest VI, שהושקע בו ים של כסף בשנת 1992, ואז הוא נחשב בערך לדבר המדהים ביותר שנראה על מסכי המחשב (דווקא אהבתי יותר את סרטון הפתיחה של המשחק החמישי, אך נכון לזמן כתיבת העמוד עוד לא העלו אותו לרשת).

צפו במאורע המחולל של Phantasmagoria: אדריאן, גיבורת המשחק, פותחת סוג של תיבת פנדורה שהולכת להפוך את חייה לגיהינום.  על הדרך תוכלו להתרשם גם מסצנת הפתיחה של המשחק, שגובלת בפורנו רך...

ופתיחה נוספת של משחק מבית Sierra היא של זו Space Quest 4 – אחת מסצנות הפתיחה האהובות עליי באופן אישי.

 

חזרה לעובדות

חזרה לדף הבית