המלצות מוסיקה

 

כהרגלי בקודש אפתח במספר הערות ותירוצים:

המלצות אלה מייצגות את דעתי בלבד. קיימת סבירות מסוימת שדעתי אינה תואמת לדעת חלק מגולשי האתר.

מדובר בקטעי מוסיקה שנכתבו בין השנים 1986-1997. חלקם עברו עיבוד מחודש, אך עדיין מדובר במוסיקה ממוחשבת "עתיקה" שאינה עומדת בסטנדרטי הפקה עדכניים. השתדלתי לקשר לאתרים עם קבצי מוסיקה בפורמט MP3, אולם מיעוטם של הקטעים מוצעים רק בפורמט MIDI או OGG.

כדי להגיע לכל אחד מהקטעים יש ללחוץ על כותרתו, המובילה לעמוד הרלוונטי באתר שמפרסם אותו. בתוך עמוד האתר ניתן למצוא את הקטע המבוקש ולהאזין לו על ידי לחיצה עליו, או לשמור אותו לדיסק הקשיח באמצעות לחיצה על הקליק הימני של העכבר ובחירת המיקום המבוקש (עם / Save Target As... שמירת יעד בשם).

קבצי המוסיקה אינם מאוחסנים במחשבי האתר. למיטב ידיעתי, לא ניתן לרכוש אותם באופן מסחרי, והם מאוחסנים באתרים המציעים אותם ללא תשלום ובאישור בעלי הזכויות. בכל מקרה, האחריות על הורדת קבצים מאתרים אלה הנה על הגולשים בלבד.

שמות המשחקים נכתבו בקיצור, כדי לא לייגע את הגולשים (רגע, זה לא מה שאני עושה עכשיו?)

 

King's Quest IV – Finale

קטע סיום מרגש לאחד מהמשחקים הראשונים שהציע פסקול המבוסס על ממשק MIDI (מקור: Quest Studios).

King's Quest V – Theme

מנגינת הניצחון שמשווה לקווסט הנפלא הזה הילה מלכותית (מקור: Mark Seibert's Website).

King's Quest V – Graham's Theme

הנעימה שמלווה את המלך גראהם היא אחת ממנגינות הקווסטים האהובות עליי. ניתן לשמוע כאן גם את ציוץ הציפורים מתחילת המשחק, שהוא "השקט שלפני הסערה" (מקור: Mark Seibert's Website).


King's Quest V – Weeping Willow

מוסיקה עצובה ויפה על רקע המסך של הערבה הבוכייה. שימו לב לקטע החכם שבו הסולם המינורי הופך למאז'ורי (מקור: Quest Studios).

 

King's Quest VI – The Bookworm

מוסיקת הרקע המבודחת של תולעת הספרים ב-Isle of Wonder, מתוך הפסקול המפואר של King's Quest VI. זהו קטע מספר 13 בעמוד הרלוונטי – בפורמט OGG (מקור: Quest Studios).

 

King's Quest VI – Girl in the Tower

שיר הסיום הדביק אך המשכנע של אחד מהקווסטים האהובים ביותר. שני פריטי טריוויה מעניינים עליו, בחסות IMDb: מדובר בדואט בין זמר מוצלח וזמרת שקוראים לה דבי סיברט. השיר נכתב על ידי מארק סיברט, המנהל המוסיקלי של Sierra דאז, שסידר לו ת'בחורה... 2. תחנות רדיו ברחבי ארצות הברית התבקשו כל כך הרבה פעמים להשמיע את השיר, עד שכמה מהן איימו על Sierra בתביעות (מקור: Quest Studios).

Quest for Glory 1 – Theme

הפתיחה המפוארת לסדרה, שחזרה גם במשחקי ההמשך בגרסאות שונות (מקור: Quest Studios).

Quest for Glory 1 – Battle Theme

המוסיקה הסוערת שמלווה את רוב הקרבות במשחק הראשון בסדרה. בקרבות עם יריבים אכזריים במיוחד יש מוסיקה אחרת, "קשוחה" יותר (מקור: Quest Studios).

Quest for Glory 1 – The Magic Meadow

גרסה משופרת לאחת מהמנגינות הנפלאות בתולדות הקווסטים. מי שירצה ללמוד לנגן אותה יוכל למצוא בעמוד הרלוונטי גם תווים למנגינה – אני כבר למדתי (מקור: Mark Seibert's Website).

Quest for Glory 2 – Introduction & Opening Themes

שני הקטעים הפותחים את הפייבוריט שלי, בפורמט MIDI בלבד. מוסיקה מזרח תיכונית סוחפת כמו שאפשר לעשות רק באמריקה (מקור: Quest Studios).

Quest for Glory 2 – Omar!

המוסיקה הגאונית שבזכותה למדתי לנגן סולמות ערביים, גם היא רק בפורמט MIDI. שומעים אותה בביקוריו של הגיבור ב-Katta's Tail Inn, והיא המנגינה הקווסטית האהובה עליי ביותר (מקור: A Hero's Quest for Glory).

Quest for Glory 4 – Prelude / Introduction

הכי "רוק כבד" ש-MIDI יכול לתת. גיטרות חשמליות מרביצות סולואים ממוחשבים, תופים אלקטרוניים מרעידים את הסביבה, ויש לנו סיפתח מעולה למשחק המורבידי. בפורמט OGG בלבד (מקור: Quest Studios).

Quest for Glory 4 – Hotel Mordavia

קטע שבזכותו הכרתי את המלחין הנורבגי הקלאסי אדוארד גריג. הוא מבוסס על יצירתו הנהדרת Anitra's Dance מתוך הסוויטה Peer Gynt. בפורמט OGG (מקור: Quest Studios).

Space Quest 3 – Main Title Theme

קטע פתיחה קצבי וקליט, שהוא לדעתי המנגינה הבולטת בסדרה (מקור: Quest Studios).

Space Quest 4 – Introduction

נעימת הנושא החגיגית של הקווסט, שמזכירה גם מנגינות אחרות ממשחקי הסדרה (מקור: Quest Studios).

Leisure Suit Larry 2 – For your Thighs Only

קטע הג'ז הענק שפתח את כל הקווסטים של לארי והפך לקלאסיקה. למרות קיומן של גרסאות מתקדמות יותר, תמיד העדפתי את מוסיקת הפתיחה של המשחק השני (מקור: Quest Studios).

Leisure Suit Larry 3 – Nontoonyt Island Song

מוסיקת אווירה ראויה המלווה את לארי בשיטוטיו באי הטרופי בו מתרחש המשחק השלישי בסדרה (מקור: Quest Studios).

Leisure Suit Larry 3 – Nontoonyt Hotel

מוסיקת המעליות הטובה ביותר ששמעתי מעולם. הקטע זמין בפורמט MIDI בלבד (מקור: Quest Studios).

 

Gabriel Knight 1 – Main Title Theme

המנגינה שפותחת את סדרת המסתורין הפופולרית של Sierra. מוסיקה מינורית שמקבלת תפנית של מקצב ואנרגיות (מקור: Quest Studios).

Code-name: Iceman – On the Beach of Tahiti

המנגינה מהסצינה הראשונה במשחק, בפורמט OGG. מוסיקה מטופשת למדי, אני מודה, אבל מה שנתקע חזק בראש גומר לפעמים בתור המלצה (מקור: Quest Studios).

Conquests of the Longbow – Introduction

הקווסט של רובין הוד לווה לכל אורכו במוסיקה מצוינת עם ימי-ביניים-שיק. המנגינה המועדפת עליי היא זו של ההקדמה (מקור: Quest Studios).

Laura Bow 2 – The Archeologist Song

שיר משעשע בסטייל שנות ה-20 של המאה ה-20, שצורף לגרסת ה-CR-ROM של המשחק (מקור: Quest Studios).

Freddy Pharkas – Ballade of Freddy Pharkas

שיר שהוא בעצם סיפורו של פרדי פארקס, גיבור הקווסט, השזור במנגינה בחן רב. הוא מבוצע בסגנון קאנטרי אסלי, ושר אותו לא אחר מאשר יוצר המשחק, אל לואו (מקור: Quest Studios).

The Black Cauldron – Outside Opening Theme

לקווסט הקלאסי הזה הייתה מנגינה קצרה ונפלאה, אך בגלל האמצעים הפרימיטיביים של שנת 1986 היא נשמעה צורמת למדי. גרסה זו היא עיבוד מחודש שעושה צדק היסטורי (מקור: Quest Studios).

 

The Legend of Kyrandia – The Timbermist Woods

מוסיקה מגניבה שמתנגנת ברקע כאשר ברנדון, גיבור המשחק, חורש את היערות. היא לא הצליחה להימאס עליי במשך כמה שעות טובות, וזה הישג ראוי לציון. כדאי לבדוק באותו עמוד גם את הקטע Outside Brandon's Home, שנהנה מתכונות דומות (מקור: Sierra Music Central).

 

Simon the Sorcerer – Main Theme

המנגינה החביבה שפותחת את המשחק הראשון בכיכובו של סיימון המכשף, גם היא בפורמט MIDI (מקור: Phil Colvin's MIDI Warehouse).

Broken Sword 2 – Happiness is an Inside Job

שיר הנושא הכיפי של המשחק, המבוצע על ידי זמר בשם בוב סקאר בקצב הרגאיי. יה מאן (מקור: Simple Broken Sword).

 

Day of the Tentacle – Introduction & Opening Themes

מוסיקת הפתיחה המופרעת והמתוחכמת של המשחק, שכוללת מהלכים מוסיקליים החוזרים על עצמם בגרסאות שונות לכל אורכו (מקור: LucasArtSoundtracks).

Monkey Island 1 – Introduction

אולי המנגינה המזוהה ביותר עם ז'אנר משחקי ההרפתקה. קטע הפתיחה הקלאסי הזה גם זכה ללא מעט גרסאות כיסוי (מקור: LucasArtSoundtracks).

Monkey Island 1 – LeChuck's Theme

הקטע שמציג את לצ'אק, אימת שודדי הקאריביים, והפך להיות הפייבוריט שלי מהסדרה (מקור: LucasArtSoundtracks).

Monkey Island 2 – Largo LaGrande

מוסיקה קופצנית מתחילת המשחק, שמתנגנת בזמן הפגישה הטראומתית עם הגמד הזועם לארגו (מקור: LucasArtSoundtracks).

Monkey Island 2 – Wow, What a Dream & The Bone Song

שני קטעים השזורים זה בזה במשחק. הקטע הראשון די מעפן, אין מה להגיד, אבל שווה לצלוח אותו כדי להגיע למנגינה משובבת הלב שמלווה את ריקוד השלדים. אני עדיין מחכה שמישהו יעשה לה גרסה ווקאלית (מקור: LucasArtSoundtracks).

Under a Killing Moon – Tex's Office

קטע בלוזי מהסצינה הראשונה במשחק.  האווירה המלנכולית וסולו הפסנתר בהחלט עשו לי את זה... ככלל, מדובר באחד מפסקולי הקווסטים הטובים ביותר (מקור: Lombard St ).

המלצות נוספות: Runaway - Main Theme, Quest for Glory 5 - Silmarian Meanderings, Syberia - Main Theme, Grim Fandango - Opening Credits ו-Martian Memorandum - Main Theme.

חזרה למקומות

חזרה לדף הבית