קווסטים שיהיה פשע לא לסקר באתר


 

 

Sam & Max Hit the Road (LucasArts, 1993)

קווסט בו משחקים בתור הכלב סאם והארנב מקס, שני חוקרים עצמאיים שיוצאים למסע ברחבי ארצות הברית. לא התחברתי אליו יותר מדי, אך אין ספק שאני במיעוט – מדובר באחד הקווסטים האהובים והמוערכים בהיסטוריה. המשחק, המתאפיין בהומור פרוע, מבוסס על קומיקס מאת סטיב פרסל שהפך בהמשך גם לסדרת טלוויזיה. במהלך 2006 ו-2007 יצאו שישה קווסטים קצרים חדשים למחשב תחת הכותר Sam & Max: Season 1, שזכו לשבחים מקיר לקיר.

 

 

 

Maniac Mansion (LucasArts, 1987)

המשחק שהביא לעולם את ממשק "הצבע והקלק" ואת מערכת SCUMM, הגדיר מחדש את הז'אנר, והציג לראשונה את LucasArts כמתחרה רצינית של Sierra. בקווסט זה משחקים בתור שלוש דמויות (רעיון חדשני לזמנו) היוצאות לאחוזה כדי להציל את חברתן סנדי, שנחטפה על ידי ד"ר פרד המטורף. בשנת 1993 יצא משחק ההמשך, Day of the Tentacle, שהיה מרשים ומצליח מקודמו.

 

 

 


The Dig (LucasArts, 1995)

משחק שבו יוצאים יחד עם משלחת אסטרונאוטים לחלל, כדי למנוע התנגשות של אסטרואיד ענק בכדור הארץ (נשמע כמו הסרט "ארמגדון", אבל יצא שלוש שנים לפניו...) הרעיון למשחק נהגה על ידי סטיבן ספילברג, והעלילה יצאה גם כספר. המשחק לא זכה להצלחה לה זכו כותרים כמו Sam & Max ו-Day of the Tentacle, אך נחשב לאחד הקווסטים היותר מוערכים של LucasArts.

 

 

 

King's Quest I (Sierra On-Line, 1984)

הקווסט החשוב ביותר בהיסטוריה: לא בזכות איכויותיו יוצאות הדופן, אלא פשוט כי היה הראשון. המשחק הציג לראשונה גיבור אינטראקטיבי – האביר גראהם שנשלח על ידי מלך דבנטרי למצוא שלושה חפצים קסומים, כתנאי להכתרתו כמלך החדש. הקווסט, שהוא פשטני למדי אך מדהים לתקופתו, פרץ את הדרך למאות הקווסטים שבאו בעקבותיו. מי שרוצה להעמיק בהיסטוריה של הז'אנר יוכל לנסות את המשחק המקורי, ומי שרק מחפש קווסט נחמד בחינם ימצא את מבוקשו בחידוש הראוי של AGD Interactive משנת 2001.

 

 

 

Phantasmagoria 1+2 (Sierra On-Line, 1995-1996)

שני קווסטי FMV – מבוססים על קטעי וידאו מצולמים – שחברת Sierra שפכה עליהם ים של כסף (הראשון פותח גם הוא על ידי רוברטה וויליאמס). מדובר במותחנים פסיכולוגיים המכילים בין היתר תכנים של סקס ואלימות, ואף הוחרמו במספר מדינות בעקבות זאת. המשחקים זכו לביקורות מעורבות שנעו בין תשבחות נלהבות להשמצות גסות, והחלו לסמן את שקיעתה של Sierra בכל הקשור בקווסטים.

 

 

חזרה לביקורות

חזרה לדף הבית