חדשות ועדכונים

29/12/2005

עברה שנה, ופרוייקט Buy a Car for Ron Gilbert הגיע לסוף דרכו. עודד שרון כבר לא יגייס מספיק ממון להגשמת המטרה הנכספת. אבל יותר מ-350 דולר (בעברית: יותר מ-1,600 ש"ח) של תרומות, כולל מטים שפר בכבודו ובעצמו, זה לא הולך ברגל... כל הכבוד והרבה הצלחה עם יוזמות אנרכיסטיות בהמשך.

 

27/12/2005

שימו לב ל-Visionaire, תוכנה איכותית ליצירת קווסטים. באתר התוכנה ניתן למצוא מידע אודותיה ועל משחקים שנבנים באמצעותה. תודה לגולש יובל על הטיפ.

 

25/12/2005

אלה כבר חדשות עתיקות אבל עדיין משמחות: המאבק הצודק להצלת פרוייקט המעריצים המבטיח במיוחד King's Quest IX: Every Cloak has a Silver Lining נשא פרי, כאשר Vivendi Universal (המחזיקה בזכויות על משחקי Sierra) אישרה את המשך פיתוחו. שמו של הפרוייקט הוחלף ל-The Silver Lining. קראו את ההודעה לעיתונות שיצאה בנושא, ומאות תגובות של מעריצים נלהבים באתר הפרוייקט (טוב, אולי לא את כולן).

 

22/12/2005

שוחררה גרסה 8.0 של ScummVM, התוכנה שמאפשרת להריץ בקלות על מחשבים חדשים קווסטים של LucasArts ומשחקים נוספים.

 

20/12/2005

הרפתקה לא נעימה: שלי דיי, שהשתתפה בהפקת קווסטים קלאסיים של LucasArts והקימה לאחר מכן חברות משחקים עצמאיות יחד עם רון גילברט, נשלחה לשנתיים וחצי בכלא האמריקני לאחר שזייפה מסמכים פיננסיים.

 

18/12/2005

המשחק הרביעי בסדרת Broken Sword, שייצא בקיץ 2006 וייקרא Broken Sword: The Angel of Death, חונך טריילר ראשון. שימו לב להודעה לעיתונות שהוציאה המפיצה THQ לבורסת הנאסד"ק.

 

15/12/2005

הושק ספר אינטרנטי בשם Game Quest העוסק בתעשיית הקווסטים.  הספר מתמקד בעיקר בעלייתה ונפילתה של Sierra, לא מנקודת מבט היסטורית אלא "בדיונית".  הוא זמין לקהל הרחב, ופרקים חדשים מתווספים באופן שוטף.

 

13/12/2005

Ankh, קווסט קומי מבטיח המתרחש במצרים העתיקה וצפוי לצאת בעולם בחודשים הקרובים, נבחר כ"משחק השנה" בטקס פרסי תעשיית המשחקים הגרמנית.

 

11/12/2005

קבלו את התוספת החמישית לפינת המאמרים – והפעם ביקורת על Syberia מאת שחר גבריאל גרעין.

 

8/12/2005

עלה לרשת קווסט אונליין חביב בשם Sancho's Island, המבוסס על עלילותיו של דון קיחוטה (מי שלא קרא את שני הספרים: לעשות זאת בדחיפות). גיבור המשחק הוא סנצ'ו פנסה, משרתו המבדח של הדון. כרגע יצא הפרק הראשון של המשחק ובהמשך יתווספו פרקים חדשים. ניתן לשחק בו בחינם, אך חובה להירשם על מנת לשמור את המשחקים.

 

6/12/2005

ידיעה שעולה כאן באיחור אופנתי משהו: טים שפר (בכיר ב-LucasArts לשעבר שהביא לעולם משחקים כמו Day of the Tentacle ו-Psychonauts) עובד על משחק חדש. כרגע לא ידועים פרטים נוספים.

 

4/12/2005

בקרו באתר החדש של Culpa Innata, קווסט עתידני שנמצא בפיתוח.

 

1/12/2005

"הקווסט העברי" חוגג שנה, וזה הזמן לטפיחה עצמית על השכם: קרוב ל-40,000 גולשים ייחודיים פקדו את האתר בשנה האחרונה וצפו בלמעלה מ-150,000 דפים, מספר ה-Hits מתקרב למיליון, האתר פרסם 8 סיפורים בלעדיים, מדורים חדשים ופורום, והתפרסמו עליו (ועל הז'אנר) עשרות כתבות בכל אמצעי התקשורת.

עכשיו משהסתיים לו מצעד הגאווה השנתי, הנה תירוץ סביר יותר לאייטם הזה: מדור חדש, המרכז את כל הקווסטים המומלצים שניתנים להורדה חוקית. תיהנו!

 

29/11/2005

Discworld, הקווסט הפופולרי משנת 1995, עומד להפוך ל-Freeware (כלומר, יהיה ניתן להוריד ולשחק בו בחינם).  המשחק מתבסס על סדרת Discworld של סופר הפנטזיה הידוע טרי פרטצ'ט, שאישר בעצמו את הוצאתו לחופשי.

 

27/11/2005

האתר אוטוטו סוגר שנה ראשונה, עיתוי מצוין לחשיפה בלעדית ומשמחת במיוחד: משחק חדש בסדרת הגובלינים הישנה והטובה נמצא בפיתוח! כן כן, ל"הקווסט העברי" אף הגיעו כמה תמונות אקסקלוסיביות וחינניות שיוכיחו את זה...

Gobliiins הייתה אחת מסדרות הקווסטים הפופולריות בתחילת שנות התשעים. המשחקים פותחו על ידי החברה הצרפתית Coktel Vision והופצו על ידי Sierra. במהלכם נדרש השחקן לשלוט בחבורה של גובלינים משעשעים במיוחד. משחקי הסדרה התאפיינו בגרפיקה מקורית ובהומור אנרכיסטי.

המשחק החדש ישחזר את הסגנון של קודמיו. הוא יזכיר במיוחד את המשחק הראשון בסדרה המקורית – גם בו נשחק בשלושה גובלינים שיודעים לבצע פעולות שונות. עם זאת, הוא יתהדר בגרפיקה תלת-מימדית ברוח שנות האלפיים, ויכלול שורה של שדרוגים ממשקיים. מועד יציאתו הרשמי של המשחק עדיין לא נקבע סופית, אך בשלב זה מדובר על סוף שנת 2006.

תודה רבה לצחי בוכמן, שהביא את הבשורה ישירות מפייר גילהודס, יוצר הסדרה רב הזכויות. צחי אף נותן לנו סיבה לקצת גאווה לאומית, שכן הוא עיצב בעצמו את אחת הדמויות שיופיעו במשחק.

 

24/11/2005

מעדן מיוחד לסוף השבוע: קווסט פלאש עם השם הסופר-מקורי Leisure Suit Harry. במשחק זה נשחק בתור "הארי", סטודנט קולג' שמזכיר מאוד את אביו הרוחני.

 

22/11/2005

נראה שבסוף דווקא ייצא משהו מ-Hero 6, הפרוייקט העצמאי של מעריצי Quest for Glory.  האתר Adventure Europe פירסם "בקרוב" של המשחק, שנמצא בפיתוח מאז 1999 (טוב, "בקרוב" זה עניין יחסי).

 

20/11/2005

קבוצת חובבים עובדת על Simon 2 1/2 - the Bridge between the Dimensions, משחק לא רשמי בסדרת Simon the Sorcerer. אתר הקבוצה מקמץ בפרטים על הפרוייקט.

 

17/11/2005

Teenagent, קווסט הומוריסטי משנת 1995 עם המון פזילות למשחקי LucasArts, שוחרר להורדה חופשית.

 

15/11/2005

קווין ברונר, המנהל הטכנולוגי הראשי של Telltale, דיבר בראיון לאתר Next Generation על האופן שבו החברה תופסת את השוק. אפרופו, Telltale הודיעה כי תפתח את המשחק הבא שיתבסס על סדרת הטלוויזיה CSI.

 

13/11/2005

בימים אלה יוצא 80 Days, קווסט המבוסס על ספרו הידוע של ז'ול וורן.  דמו של המשחק הססגוני זמין להורדה.

 

10/11/2005

ידיעה מעניינת בחסות הפורום: לפני מספר חודשים שוחררה גרסה מחודשת של המשחק Star Control 2. המשחק, שיצא בשנת 1992 ושילב בין הרפתקה, תפקידים ופעולה (רבים מחשיבים אותו כקווסט), נבחר על ידי האתר GameSpot כאחד מ"המשחקים הטובים ביותר בכל הזמנים".

הגרסה המחודשת פותחה על ידי מעריצי המשחק.  היא כוללת גרפיקה משופרת ודיבוב מלא, וזמינה להורדה חופשית.

 

8/11/2005

בקרו ב-IGDEV, אתר ישראלי חדש המוקדש לפיתוח תעשיית המשחקים בארץ (שבהחלט יש לה לאן להתפתח...)  עידן, מקים האתר, שעבד בעבר על קווסט עצמאי, אומר שמטרת האתר היא לספק מאמרים, כלים, פורומים וקישורים לאתרים ברשת הנוגעים לפיתוח משחקים לפלטפורמות השונות.

 

6/11/2005

White Birds Productions, החברה שייסד בנואה סוקאל (האיש מאחורי קווסטים כמו Amerzone ו-Syberia) עובדת על קווסט "קלאסי" חדש בשם Lost Paradise. המשחק ייצא בתחילת השנה הבאה ויופץ על ידי Ubisoft.

 

3/11/2005

החגים אולי נגמרו אבל כאן החגיגות נמשכות: קבלו קווסט ישראלי חדש!

 

1/11/2005

לאחרונה זכיתי לכבוד לשוחח מספר דקות עם טים פאוארס, אחד מסופרי הפנטזיה החשובים בעולם, שהגיע לארץ במסגרת פסטיבל "אייקון 2005".  בין היתר שאלתי אותו אם אי פעם שמע על סדרת משחקי מחשב בשם Monkey Island, והוא ענה "כן, באמת שמעתי שעשו משחק המבוסס על ספר הפיראטים שלי", בהתכוונו ל-On Stranger Tides. דרך אגב, לא הצלחתי להשיג את הספר הזה בשום מקום – כולל ב-Amazon (הוא הציע לי לנסות דרך האתר Abebooks).

אני ממליץ בחום על כתביו של פאוארס, את רובם דווקא אפשר להשיג ב-Amazon. שלושה מספריו תורגמו לעברית: "הזדמנות אחרונה", "מזיגת הכהה" (ממש לאחרונה), ו"שערי אנוביס" (אותו אפשר להשיג דרך ההוצאה ונראה לי שגם ב"צומת ספרים").  "הזדמנות אחרונה" הוא הפייבוריט האישי שלו.

 

30/10/2005

כמעט שנה לאחר שנחשף כאן בבכורה עולמית (ידיעה מתאריך 3 בינואר 2005), מתגלים ב-Just Adventure פרטים חדשים על פרוייקט המעריצים של טקס מרפי.  המשחק ייקרא Stolen Life, ובדיבובו ישתתף כריס ג'ונס – הלא הוא "טקס מרפי" המקורי!  פרטים נוספים ניתן למצוא באתר הקבוצה המפתחת.

 

27/10/2005

קווסט עצמאי, חדש וביזארי לחלוטין בשם Soviet Unterzögersdorf Sector 1, עוסק בפקיד בשם ולדיסלב שמסתובב ברפובליקה סובייטית דמיונית.  המשחק זמין להורדה חופשית, הוא מדובב ברוסית וניתן לשחק בו עם כתוביות באנגלית או בגרמנית.

 

25/10/2005

בקרו באתר המקסים של הגרפיקאי התל-אביבי אדם ביזנסקי, שמעוצב כולו בסגנון קווסט.

 

23/10/2005

רשמים ראשונים שלי מכמה משחקים חדשים: NI•BI•RU מכיל לוקיישנים מרשימים אך הוא קצת משעמם, איטי ולא נוח לשליטה; Bone: Out from Boneville הוא כותר בינוני שלא מצליח לשחזר את הקסם של LucasArts ולעמוד בציפיות; ו-Fahrenheit המגניב לחלוטין לוקח את הקודמים בהליכה, אך לא מתאים לכל חובב קווסטים בגלל סצינות פעולה מרובות ודרישה לעמוד בלחץ זמן.

 

20/10/2005

החברות Sierra ו-LucasArts, שחלשו בעבר על סצינת משחקי ההרפתקה, לא רק הפסיקו לפתח קווסטים – אלא גם מונעות מאחרים לפתח אותם. בתחילת השבוע שעבר התבשרנו על סגירת KQIX: Every Cloak has a Silver Lining, פרוייקט המעריצים השאפתני, שאמור היה לראות אור בקרוב ולהעניק סיום ראוי לסדרת King's Quest הקלאסית.  סגירת הפרוייקט נגרמה כתוצאה מאיומים משפטיים מצד חברת Vivendi (שרכשה את Sierra). כעת נודע כי הפרוייקט הלא רשמי החדש של אינדיאנה ג'ונס (Indiana Jones 1: Raiders of the Lost Ark) נסגר יחד עם כל קבוצת Lucasfan Games המצוינת בעקבות איומים מצד LucasArts.

נקודת אור בודדת: Phoenix Online Studios, הקבוצה שעבדה על פרוייקט ההמשך לסדרת King's Quest, מתכוונת לפתח קווסטים חדשים כחברה מסחרית "רצינית", וגם אם הסיכוי לכך קלוש – לנסות למצוא פיתרון שיאפשר להציל את הפרוייקט הגנוז.

יש לקוות שפרוייקטי מעריצים נוספים לא ייסגרו בקרוב.  איך אומרים: הצעדים האלה הם אולי חוקיים, אך בהחלט מסריחים.  משחקים המעריצים נעשים באהבה, בהשקעה עצומה ללא כל תמורה כספית, ותרמו עד עתה למוניטין של החברות הסוגרות עצמן.  כמה סוריאליסטי שהחברה של לוקאס סוגרת קבוצה בשם "מעריצי לוקאס"...  הפרוייקטים הללו נתמכים בדרך כלל על ידי יוצרי הסדרות המקוריים, ואין שום סיבה להניח שיגרמו לאיזה שהוא הפסד כספי לחברות הסוגרות.  אתם מוזמנים להפגיז את Vivendi ואת המחלקה המשפטית של LucasArts במכתבים זועמים.

 

16/10/2005

באיחור אופנתי של קרוב לשנה עלה לאוויר פורום "הקווסט העברי"!

כשהקמתי את האתר הייתי סקפטי לגבי הנחיצות של פורום שכזה, אך בקשות לא מעטות גרמו לי לשנות את דעתי. אוהד וולסקי, אחד מאותם מגיבים, הוא זה שינהל את הפורום החדש. בהזדמנות זו: תודה אוהד על העידוד והמאמצים, ובהצלחה.

בשנה האחרונה התברר לי שיש בארץ אלפי חובבי קווסטים, רק שאף אחד לא מדבר על זה. ובכן, הגיע הזמן ש"הקהילה הרדומה" תתעורר לחיים. הנה היא לפניכם: הבמה האולטימטיבית לדוש בה בכל העניינים הקרדינליים: Sierra נגד LucasArts, כן Myst או לא Myst, הקווסטים חיים או מתים. ניתן להיכנס לפורום דרך העמוד הראשי של האתר, ואין צורך להירשם. נשמח מאוד לראותכם!

 

13/10/2005

בסוף השנה שעברה יצא בגרמניה קווסט אירוטי בשם Lula 3D. לא "אירוטי" כמו לארי: אירוטי-אירוטי.  למרות שהוא התבסס על דמותה של לולה ממשחק הניהול Wet – The Sexy Empire, שהוא אחד המשחקים הכי גרועים ששיחקתי בהם בחיים, החלטתי לתת לו צ'אנס. להפתעתי הרבה, גיליתי שמדובר בקווסט ראוי לשמו!  מדובר במשחק הרפתקה תלת מימדי עם גרפיקה מלהיבה (לא, לא מה שאתם חושבים), וסיפור דבילי אך נחמד בדרכו (מפיקת פורנו עם בגדים מינימליים וכלב חרמן שמשתרך אחריה יוצאים להציל שחקניות שהלכו לאיבוד).

המשחק לא הופץ באנגלית, ולא קשה לנחש למה – בימים שבהם מסירים את GTA מהמדפים באמריקה בגלל מוד נסתר שמאפשר להפעיל איזו סצינת סקס משעממת, אין עתיד למפיצה שתיגע עם מקל במשחק שבו סקס הוא העיקר.  בכל מקרה, הגיעה לאוזניי השמועה שמופץ באינטרנט קובץ המתרגם את הדיאלוגים במשחק לאנגלית...

 

11/10/2005

משחק ההרפתקה-פעולה Fahrenheit עושה חיל הן בביקורות והן במכירות.  האתר Eurogamer הגדיר אותו כ"צעד משמעותי קדימה עבור ז'אנר ההרפתקה", האתר TotalGames טען כי "ז'אנר ההרפתקה השתנה לטובה עם יצירת המופת הזו", וב-Ynet הטעימו: "פרנהייט הוא עדיין משחק הרפתקאות מצויין, שמוכיח כי למרות כל הסימנים, ז'אנר משחקי ההרפתקאות עדיין חי, בועט ולפעמים אפילו נושך."

 

9/10/2005

האתר ההולנדי Adventure Island פירסם ראיון עם רפאל לאטייג'י, מייסדה ומנהלה של חברת Pendulo Studios, הידועה בעיקר בזכות Runaway: A Road Adventure שזכה להצלחה רבה באירופה.  רפאל דיבר על אהבתו לקווסטים, על המשחק הראשון של החברה (Igor: Project Uikokahonia – שנראה נחמד מאוד אך לא שמעתי עליו מעולם), ועל משחק ההמשך שייצא בשנה הבאה – Runaway 2.

 

6/10/2005

צא טריילר ראשון של KQIX: Every Cloak has a Silver Lining, משחק ההמשך הלא רשמי לסדרת King's Quest, שצפוי לצאת עוד חודשים ספורים.  הטריילר הוא בפורמט MOV ורצוי לצפות בו עם תוכנת Quicktime.

באותה הזדמנות, קראו ראיון עדכני עם חברי Phoenix Online Studios, הקבוצה שמפתחת את המשחק.

 

4/10/2005

רון גילברט חגג בבלוג שלו 15 שנים ל-Monkey Island, כולל סריקה של דיסקט 144 הידוע לשמצה (בדיחה פנימית של המשחק).

 

2/10/2005

סטיב פרסל, שהשיג לאחרונה מ-LucasArts חזרה את הזכויות על Sam & Max, העביר את הזכויות להפקת משחק המשך ל-Telltale. מכיוון שחברה זו הוקמה מצוות שעבד ב-LucasArts על משחק כזה בדיוק והתפטר על רקע ביטולו המתוקשר – מסתמן שנראה המשך לעלילותיהם הממוחשבות של הכלב והארנב בעתיד הלא רחוק. החברה הוציאה בחודש שעבר את Bone: Out From Boneville, קווסט המבוסס על הקומיקס Bone, ומפיצה את משחקיה דרך האינטרנט באופן עצמאי.  כרגע היא מתכננת לפתח "מיני-קווסטים" המבוססים על Sam & Max, דהיינו משחקים קצרים שהם פרקים בסדרה, ולמכור אותם דרך הרשת.

 

29/9/2005

Emily Enough, קווסט עצמאי עם הומור שחור שזכה לביקורות חיוביות, זמין להורדה חופשית באתר Adventure Europe.

 

27/9/2005

Adventure-Archiv, אחד מאתרי הקווסטים הגדולים בגרמניה, מכיל מידע וביקורות על קווסטים באנגלית.

 

25/9/2005

קבוצת חובבים עובדת על פיתוחו של The 13th Doll, משחק המשך (שלישי בסדרה) ל-The 7th Guest, אחד מקווסטי הפאזלים המוערכים ביותר.  הפיתוח נמצא בשלבים מוקדמים, וחברי הקבוצה יקבלו בברכה מתנדבים...

 

22/9/2005

קבלו את The Goat in the Grey Fedora, קווסט בלשי מושקע בסגנון פילם-נואר. המשחק מבוסס פלאש וניתן לשחק בו אונליין או להוריד אותו בחינם ולשחק (תמיד עדיף להוריד).

 

20/9/2005

מועד היציאה של Dreamfall, שתוכנן לסוף השנה, נדחה לאביב 2006.

ואם במשחק זה עסקינן, שימו לב לאתר לא רשמי המוקדש לו.

 

18/9/2005

בתחילת נובמבר צפוי לצאת And Then There Were None, הקווסט המבוסס על ספרה המותח והנהדר של אגאתה כריסטי.  בראיון שפורסם במקור בניוזלטר המוקדש ל"מלכת הפשע", מספרת הכותבת והמעצבת לי שלדון על המשחק.

 

15/9/2005

קראו את הפרק הרביעי בסדרת המאמרים החדשה – והפעם מסה מאת אוהד וולסקי על המוטיב המשולש שמאפיין את הקווסטים.

 

13/9/2005

חברת Quantic Dream, שמוציאה בימים אלה את Fahrenheit, עובדת על Omikron 2: KARMA – המשך למשחק ההרפתקה-פעולה המצוין שלה משנת 1999.

 

11/9/2005

דמו של Myst V: End of Ages המתקרב זמין להורדה.

 

8/9/2005

למי שלא שמע את החדשות הטובות: הוכרז על פיתוחו של המשחק הרביעי בסדרה המהוללת Broken Sword! שמועות בנושא מתגלגלות כבר שנה וחצי, מאז שהחברה המפתחת Revolution הכריזה על פיתוחו של Beneath a Steel Sky 2, אבל עכשיו זה סופי.  המשחקים הקודמים בסדרה נמכרו בשנים האחרונות ב-2.5 מיליון עותקים, מספר יוצא דופן עבור קווסטים בעשור האחרון, מה ששיכנע את חברת הענק THQ לקחת על עצמה להפיץ את המשחק החדש – ולהעלות את הז'אנר המתקמבק מדרגה נוספת.  תוכלו למצוא באתר ביקורות על המשחק הראשון והשלישי בסדרה.

 

6/9/2005

רון גילברט, שאודותיו כבר דובר לא מעט באתר, סיפר בראיון למגזין PC Zone על הפרוייקט החדש שלו – משחק תפקידים / אסטרטגיה בזמן אמת קומי.  במהלך השנה האחרונה הוא ניסה למצוא חברת הפצה, עד שהתייאש והחליט להוציא את המשחק עצמאית בסיוע משקיעים פרטיים.  כיצד חולפת לה תהילת עולם...  רון גם סיפר שסטיבן ספילברג היה בזמנו מעריץ נלהב של Monkey Island.

 

4/9/2005

התייחסתי אליו מעט מאוד באתר ואכן מדובר במחדל – אני מדבר על Fahrenheit, הלא הוא המשחק החדש שצפוי למתוח את גבולות הז'אנר. Fahrenheit (או The Indigo Prophecy כפי שייקרא בארצות הברית בגלל דמיון לא רצוי לשם הסרט Fahrenheit 9/11) הוא משחק הרפתקה-פעולה – להבדיל מפעולה-הרפתקה – שלמעשה מציג קווסט על גבי מנוע גרפי של משחק פעולה תלת-מימדי.  אם לשפוט בינתיים לפי Omikron: The Nomad Soul, המשחק הקודם והיחיד של החברה המפתחת Quantic Dream, הרי שיש כאן הבטחה גדולה.

 

1/9/2005

קראו מאמר שכתב עידו בארי, ללא ספק מעריץ Little Big Adventure הנחוש ביותר בארץ, בפינת המאמרים החדשה של האתר.

 

30/8/2005

יצאה גרסה חדשה של תוכנת ScummVM הוותיקה, המאפשרת להריץ משחקים ישנים של LucasArts על מחשבים חדשים – המיועדת באופן מפתיע ל-Nintendo CS.

 

28/8/2005

The Divide, אתר המעריצים של The Longest Journey, מפרסם ראיון מסקרן עם ראגנר טרנקוויסט, הכותב והמפיק של משחק ההמשך.

 

25/8/2005

מעדן מיוחד לחובבי King's Quest: יצא משחק חובבים חדש בשם Knight's Quest IV – Here Today, Gone to Yesterday (פרפרזה לשמו של המשחק השישי בסדרה המקורית).  אם לא לוקחים אותו יותר מדי ברצינות, מדובר במשחק מבדר למדי...

 

23/8/2005

אתר המשחקים הישראלי Gamer פירסם סדרת מאמרים על "המפתחים הגדולים של משחקי המחשב", שנפתחה באושיות הקווסטים רוברטה וויליאמס וטים שפר.

 

21/8/2005

עוד מספר חודשים צפוי לצאת הקווסט A Vampyre Story, שיעסוק בזמרת אופרה בשם מונה שהופכת לערפדית.  המשחק מפותח על ידי חברת Autumn Moon Entertainment, שהוקמה על ידי יוצאי LucasArts.

 

18/8/2005

פינת המאמרים החדשה יוצאת לדרך!  כרגע ניתן למצוא שם כתבה של רעות אלמוג העוסקת במשחקי LucasArts, וביקורת שלי על הקווסט החדש The Moment of Silence.

 

16/8/2005

בראיון למגזין Gamasutra מגלה סטיב פרסל, עובד LucasArts לשעבר ויוצר Sam & Max, כי השיג חזרה את הזכויות לשימוש בדמויות המשחק.  אלה בשורות מצוינות עבור חובבי Sam & Max, שהרי הסיכוי להפקת משחק המשך לקווסט הפופולרי גובר באופן משמעותי!  למי שלא זוכר, LucasArts כבר עבדה על משחק המשך שבוטל באמצע ההפקה, מה שהוביל לעצומת מחאה עליה חתמו 30,000 (!) מעריצים. לאחר הביטול ניסו החברות Telltale ו-Bad Brain לרכוש מ-LucasArts את הזכויות, אולם ללא הצלחה.

 

14/8/2005

בתחילת החודש פורסמה ב-Ynet רשימת "הקווסטים הגדולים של כל הזמנים" של אתר המשחקים Vgames. מספר התגובות העצום שהיא עוררה, שבימים אלה שמור בדרך כלל לידיעות על ההתנתקות או לחלופין על "כוכב נולד", מלמד על ההתעניינות הרבה שיש כאן בז'אנר. שימו לב שהכתבה על הז'אנר ה"מת" כביכול זכתה ליותר תגובות, לדוגמה, מפיצ'רים דומים על הז'אנרים הבולטים כיום – משחקי פעולה מגוף ראשון ומגוף שלישי (כמו Doom, Half Life או GTA...) לגבי הרשימה עצמה, היא מעניינת ומנומקת היטב, אך קשה להתעלם מכך שהשישיה הראשונה מורכבת כולה ממשחקי LucasArts. אממ... Quest for Glory, Leisure Suit Larry, מישהו?

 

11/8/2005

למי שעוד לא חרש את פינת המוסיקה של האתר ובהמשך לידיעה הקודמת, אני מציע (לפחות לתקופה מוגבלת) דוגמית של קטעים מוסיקליים ידועים מתוך קווסטיםהקובץ כולל את נעימות הנושא של Monkey Island, King's Quest, Quest for Glory ו-Leisure Suit Larry. כולו 6 מגה, לא תורידו?

 

9/8/2005

עודד שרון, האיש והאתר, רוצה לגבש חבורה שתנגן מוסיקה מקווסטים (עם דגש על סדרת Monkey Island). בתור מעריץ גדול של מוסיקה מקווסטים, אני כמובן תומך ברעיון... מי שמעוניין להצטרף מוזמן לפנות לעודד.

 

7/8/2005

בלעדי לאתר: שוחרר קווסט AGS ישראלי ראשון!  מדובר במשחק עצמאי ומאתגר למדי, שנקרא The Quest to Zooloo. הקווסט זמין להורדה חופשית (62 מגה-בייט), ולמי שתקוע באמצע – יש גם פיתרון.  הוא עוקב אחר קורותיו של חייזר ידידותי בשם Silly, המנסה לפלס את דרכו חזרה לכוכב Zooloo. כל הכבוד ליותם אלעל, בחור ירושלמי שפיתח את המשחק בכוחות עצמו.  כרגע המשחק בשפה האנגלית בלבד, ויותם מציע למעוניינים לתרגם אותו לעברית.

 

4/8/2005

בעתיד הקרוב אפתח פינה חדשה באתר, שתהיה מיועדת בין היתר למאמרי הגולשים. אם אתם מעוניינים לכתוב מאמר על חוויותיכם מקווסט ספציפי או על הז'אנר בכלל, אתם מוזמנים לפנות אליי.

 

2/8/2005

חקרו את ההיסטוריה של LucasArts, כפי שהיא מוצגת במאמר (בן ארבעה חלקים) שנכתב בשנת 2002 לרגל עשרים שנה לחברה.

 

31/7/2005

בהמשך השנה צפוי לצאת NI•BI•RU, משחק חדש של החברה הצ'כית שפיתחה את The Black Mirror הלא רע.  עלילת המשחק, שצפויה להתמקד בקשר ביזארי בין נאצים ואינדיאנים, תמשיך את הקו האפלולי של המשחק הקודם.

 

28/7/2005

למקרה שפספסתם אותו, הנה מאמר גאוני שפורסם ב-Adventure Europe ועוסק בשאלה גורלית שהתחבטתי בה רבות: "כיצד תהפוך את החברה שלך לחובבת קווסטים?".

 

26/7/2005

דימיטריס מאנוס, עורך מגזין הקווסטים האינטרנטי The Inventory, הקים אתר קווסטים מבטיח בשם Adventure Europe.

 

24/7/2005

קיבלתי המלצה על Universal Hint System, אתר מצוין לכאלה שתקועים בקווסטים אך לא רוצים ש"יאכילו אותם בכפית".  למי שלא מכיר, UHS הוא פורמט ותיק שיודע לתת רמזים למשחקים מהקל אל הכבד – בניגוד לפיתרון ש"שופך" מה שצריך לעשות בתכלס.  האתר מציע מאגר מכובד של קבצי רמזים לקווסטים ולמשחקי תפקידים, ומאפשר להוריד אותם או לצפות בהם אונליין.

 

21/7/2005

בחודשים האחרונים שיחקתי מחדש בהרבה קלאסיקות.  בעוד שקווסטים כגון The Secret of Monkey Island, Police Quest 1 ו-The Black Cauldron שמרו בעיניי על הקסם המקורי שלהם, היו גם קווסטים שעם השנים הפכו להיות "פאסה" (הכוונה היא לא מהבחינה הגרפית, מה שנכון לגבי רוב המשחקים שיצאו לפני עשור או שניים).  פינה חדשה במדור הביקורות של האתר עוסקת במשחקים הללו.

 

19/7/2005

האתר Kickstand, על אף מתכונתו המקוצצת, יספק עניין לחובבי הקווסט הקלאסי Full Throttle.

 

17/7/2005

זוכרים את האתר Buy a Car for Ron Gilbert, שנחשף כאן בבכורה עולמית בסוף חודש ינואר?  ובכן, קופת ה"צדקה" – שעברה מזמן את רף 200 הדולר – קיבלה לאחרונה שדרוג מכיוון לא צפוי.  מי שתרם לה 20 דולר הוא לא אחר מאשר טים שפר, שותפו של רון גילברט לפיתוח קווסטים קלאסיים ב-LucasArts, והאיש שעומד מאחורי המשחק המצוין Psychonauts.

 

14/7/2005

בקרו ב-Abandonia, אתר נחמד המציע משחקים קלאסיים להורדה חופשית, ביניהם לא מעט קווסטים.

 

12/7/2005

קראו מאמר מעניין על השורשים והמאפיינים של משחקי ההרפתקה.

 

10/7/2005

עוד מספר חודשים צפוי לצאת Ankh, שיתרחש במצרים העתיקה וצפוי (בניגוד לקווסטים "מצריים" אחרים) להיות שמח ומבדח.  ניתן למצוא ב-Just Adventure טריילר ראשון למשחק.

 

7/7/2005

התעמקו ב-Why Adventure Games suck, and what we can do about it – מאמר מכונן של רון גילברט משנת 1989, שקרא תיגר על הקווסטים של Sierra והפך ל"מניפסט" שילווה את LucasArts בשנות התשעים.

 

5/7/2005

ושימו לב ל-Fangames, אתר צנוע המוקדש למפתחי קווסטים עצמאיים.

 

3/7/2005

שימו לב לאתר העוסק ב-Phantasmagoria, סדרת האימה המצולמת (FMV) של Sierra. האתר מתמקד גם בהיבטים מעוררי המחלוקת בשני הקווסטים, בהם שולבו תכנים מיניים ואלימים שעוררו באמצע שנות התשעים סערה ציבורית (עוד בטרם ימי ה-GTA...)

 

30/6/2005

צפו בתוכנית קצרה (12 דקות, עדיף להוריד למחשב קודם) של G4TechTV על ההיסטוריה של LucasArts.

 

28/6/2005

נפתח אתר חדש לקווסט Keepsake, משחק פנטזיה מעניין שצפוי לצאת בהמשך השנה.

 

26/6/2005

אלה ששיחקו ב-Five Magical Amulets, אחד ממשחקי החובבים המדוברים של השנה האחרונה, הופתעו לשמוע בקרדיטים ובסיום המשחק גרסת כיסוי ל"מקיץ אל החלום" של גלי עטרי.  מה לקווסט באנגלית שפותח בצ'כיה ולשיר בעברית?  את התשובה הסבוכה אך המעניינת לכך קיבלתי לפני מספר ימים.  את גרסת הכיסוי שרה מירב כהן-ויהיניאק, זמרת מקצועית בהרכב "The Brandys Band" המופיע באירועים ובבתי מלון בארץ.  מירב הכירה באינטרנט לפני כמה שנים (ב-13 במרס 1999, אם אתם מתעקשים) בחור צ'כי בשם פטר ויהיניאק.  השניים קבעו פגישה עיוורת, התאהבו, נישאו ופטר עשה עלייה.  אחותו של פטר, אולגה פברי (ויהיניאק), היא המוח הקריאטיבי שמאחורי Five Magical Amulets. פטר השמיע לה את הביצוע של מירב ל"מקיץ אל החלום", אולגה התלהבה – וכך קיבלנו ייצוג ישראלי בקווסט ראוי זה.  הללויה.

 

23/6/2005

הקווסט Eye of the Kraken שוחרר באופן רשמי להורדה חופשית על ידי ,Absurdus החברה הקנדית המפתחת.  מדובר במשחק הומוריסטי משנת 2002, בו הגיבור הוא עותומני מתחילת המאה הקודמת.

 

21/6/2005

הנה עוד משחק המשך לא רשמי לקווסט קלאסי, שעובדים עליו שנים ולא רואים את הסוף: Zak McKracken and the Alien Rockstar.

 

19/6/2005

קבוצה של חובבי Quest for Glory עובדים מאז שנת 1999 (!) על פיתוח Hero6, קווסט נוסף ברוח הסדרה.  לא ברור מתי המשחק יושלם, אך ניכר שהוא בשלבי הפקה מתקדמים. המשחק לא יהיה המשך ישיר לסדרה והוא יעמוד בפני עצמו.  באתר הפרוייקט ניתן למצוא עליו פרטים נוספים.

 

16/6/2005

הקומיקס המבוסס על The Secret of Monkey Island הורחב ל-47 עמודים והוא כולל סיום אלטרנטיבי...

 

14/6/2005

בחור בשם אנדרו פלוטקין כותב ביקורות על קווסטים מ"הדור החדש".  האתר שלו לא מעוצב יפה (לא מעוצב בכלל, יותר נכון) אך הביקורות מעמיקות ומעניינות.

 

12/6/2005

שוחרר טריילר ראשון ל-Dreamfall, משחק ההמשך המבטיח ל-The Longest Journey שצפוי לצאת בסוף השנה.

 

9/6/2005

קראו ראיון עם דימיטריס מאנוס, עורך מגזין הקווסטים המומלץ The Inventory, בו הוא שוטח בהרחבה את משנתו על הז'אנר.

 

7/6/2005

חברת Revolution האנגלית, שידועה במדיניותה הברוכה להפוך מה שהיא לא עושה ממנו כסף ל-Freeware, שיחררה חמישה קטעי מוסיקה מ-Broken Sword 3 – The Sleeping Dragon להורדה חופשית.

 

5/6/2005

קולי ולורי קול, הזוג שהביא לעולם את סדרת Quest for Glory, אירחו בביתם את אנשי AGD Interactive – צוות החובבים שמפתח גרסה מחודשת למשחק השני בסדרה.  קראו דיווח מעניין באתר AGD Interactive (מתאריך 06-01-05) על הפגישה.

 

2/6/2005

קטעים: קבוצת תיכוניסטית ממרילנד העלו הצגה המבוססת על The Secret of Monkey Island. האתר The World of Monkey Island העלה עמוד עם תמונות מההצגה ופיצ'רים נוספים.

 

31/5/2005

החברה הספרדית Revistronic עובדת על פיתוחו של Fenimore Fillmore´s Revenge, משחק חדש בסדרת הקווסטים במערב הפרוע.  זה יהיה המשחק השלישי בכיכובו של הקאובוי פנימור פילמור, לאחר Three Skulls of the Toltecs ו-The Westerner, שנחשב לאחד הקווסטים הטובים של השנה שעברה.  המשחק צפוי לצאת עוד כשנה.

 

29/5/2005

החלק הראשון (מתוך שלושה) של King's Quest IX: Every Cloak has a Silver Lining צפוי לצאת עוד כחצי שנה.  טרילוגיית ההמשך המבטיחה הזו לסדרת King's Quest, המפותחת באופן וולנטרי על ידי חובבי הסדרה, מסתמנת כפרוייקט המעריצים המרשים ביותר שנראה בז'אנר.  הטרילוגיה, שתהיה זמינה להורדה חופשית, תיהנה מגרפיקת תלת-מימד ונוכל לשחק במסגרתה בדמויותיהם של המלך גראהם, הנסיך אלכסנדר והנסיכה רוזאלה.

 

26/5/2005

האתר Classic Computer Magazine Archive מכיל מאגר עצום של כתבות מעיתוני מחשבים משנות השמונים ומתחילת שנות התשעים. יש במאגר לא מעט כתבות על קווסטים שמזכירות את "תור הזהב" של הז'אנר, עם משפטים מבדרים (היום) בסגנון: "המשחק הזה דורש מערכת קול!" או "המשחק ההוא רץ ממש לאט, כך שאם אין לכם דיסק קשיח – שכחו ממנו"...  בין הכתבות מצאתי ראיון עם רוברטה וויליאמס מלפני 15 שנה, וכן ביקורות "ארכיאולוגיות" על Space Quest 1, King's Quest II ו-Quest for Glory 1 ,King's Quest III ו-Future Wars The Black Cauldron, Police Quest 1, Space Quest 3, King's Quest V, The Secret of Monkey Island, Zak McKracken ו-Martian Memorandum. קריאה מהנה!

 

23/5/2005

Psychonauts, המשחק החדש של טים שפר (מוותיקי LucasArts), זוכה לביקורות אוהדות במיוחד.  המשחק מקבל באתר metacritic, שמשקלל את הביקורות של אמצעי התקשורת המובילים, ציון ממוצע שנע סביב 90. לשם השוואה, הציון הממוצע הגבוה ביותר שניתן מעולם למשחק הוא 96 (Half-Life).

 

20/5/2005

אם משעמם לכם במיוחד ואתם תקועים מול המחשב, תוכלו לבדוק שני "קווסטים" מבוססי פלאש: Crimson Room ו-Viridian Room.

 

17/5/2005

בלעדי לאתר: יצאו גרסאות מתורגמות לעברית ל-Little Big Adventure! סדרה זו כללה שני קווסטים, Relentless: Twinsen's Adventure ו-Twinsen's Odyssey, שיצאו באמצע שנות התשעים וזכו להצלחה מרשימה.  הם היו משחקי הרפתקה שהציגו גרפיקה חדשנית לאותה תקופה, ושילבו בתוכם אלמנטים מז'אנרים אחרים כגון פעולה ומשחקי תפקידים. ניתן להוריד את קבצי עדכון הטקסט של Little Big Adventure לעברית כאן, ולהתקין אותם על גבי המשחקים.

כל הכבוד לעידו בארי, שיזם והוביל את הפרוייקט הפטריוטי והראוי הזה, ואף תירגם לעברית אתר מעריצים לסדרה (לחצו בו על האייקון של דגל ישראל).  הפרוייקט הבא שלו, שנמצא בשלבים מוקדמים, הוא הקלטה והוספת דיבוב קולי מלא בעברית לשני המשחקים.  רוצים להשתתף? אתם מוזמנים לעשות אודישן.

 

15/5/2005

רון גילברט, האיש מאחורי Monkey Island וקלאסיקות נוספות של LucasArts, נסע לטיול באירופה והחליט להפוך אותו ל"סיבוב הופעות".  הוא הזמין בבלוג שלו את אוהדי הקווסטים לפגוש אותו באמסטרדם ובלונדון – וכפי שתראו הפגישות אכן התקיימו.  יופי של יוזמה, נקווה שהסיבוב הבא יכלול גם את ארץ הקודש. ואם בעניין זה עסקינן, אל תשכחו לתרום לרכישת מכונית חדשה לרון...

 

12/5/2005

אוהבים את Monkey Island? האתר World of Monkey Island מפרסם קומיקס נהדר בן 28 עמודים, המבוסס על המשחק הראשון בסדרה.  מצאו כאן קומיקס נוסף בן 13 עמודים.

 

10/5/2005

The Crow's Nest, אתר צנוע וראוי לחדשות קווסטים, נסגר.

 

8/5/2005

בקרו ב-The Deskchair Adventurer, אתר המוקדש כולו לביקורות על משחקי הרפתקה.

 

5/5/2005

הנה עוד גילוי מרעיש: קבוצות חובבים עובדות על גרסה מחודשת ל-Space Quest 2, וגרסה מבטיחה ביותר ל.Space Quest 3-

 

2/5/2005

קבלו חשיפה בלעדית של האתר בזכות הגולש העירני אהרון סהר: הולכים לחדש את King's Quest 3 ו-4!  בהנחה שהפרוייקטים אכן יסתיימו, ניתן יהיה לשחק בכל הסדרה המכוננת של הקווסטים בגרפיקת VGA, וב-4 הקווסטים הראשונים בחינם ובאופן חוקי (מצאו כאן את החידושים הנפלאים לשני המשחקים הראשונים בסדרה).  למדו על החידוש המבטיח ל-King's Quest 3 שצפוי לצאת לקראת סוף השנה, ועל החידוש ל-King's Quest 4 שמתקדם בעצלתיים.

 

29/4/2005

לשומרי החוק והסדר שבינינו – האתר Police Quest Collection Gaming Site מציע פתרונות, קודים ומפות לסדרת הקווסטים המשטרתית, כמו גם את המשחקים עצמם.

 

27/4/2005

קבוצה גרמנית עובדת על Runaway 1.5, משחק המשך לא רשמי ל-Runaway: A Road Adventure. הפעם מדובר דווקא במשחק המשך לקווסט חדש, ונראה שמשחק ההמשך הרשמי (Runaway 2) ייצא לפניו...  הקבוצה המפתחת מדווחת באופן שוטף על סטטוס התקדמות הפרוייקט.

 

24/4/2005

אוסף הפתרונות של האתר עודכן וכעת הוא מכיל יותר פתרונות, צ'יטים, קודים, מפות ומדריכים לקווסטים.

 

21/4/2005

בשנה שעברה יצא קווסט מבוסס פלאש בשם Peasant`s Quest, שמצליח לשחזר את הגרפיקה הפרימיטיבית של אמצע שנות השמונים. מדובר בפארודיה על משחקי King`s Quest המוקדמים, אך גם במשחק מבדר שעומד בזכות עצמו.  לחצו כאן כדי לשחק במשחק, או כאן כדי לצפות ב- Trailerהקורע שלו (רמקולים חובה).  אם נתקעתם במשחק – יש גם פתרון.

 

19/4/2005

האתר How to Be a Hero מציע לחובבי Quest for Glory לעשות "מבחן גבורה". מאחורי האתר, שמיועד ל"גיבורים אמיתיים בלבד", עומדת בין היתר לורי קול, חצי מהזוג שהביא לעולם את הסדרה עטורת התהילה.

 

17/4/2005

באיחור של כמה שנים טובות סיימתי את Under a Killing Moon, הקווסט השלישי בסדרת טקס מרפי המשובחת.  קראו ביקורת קצרצרה על המשחק בפינה "קווסטים נוספים שכדאי לבדוק".

 

15/4/2005

בשבוע הבא אמור לנחות בעולם Psychonauts, משחק האקשן העלילתי של טים שפר – שעמד מאחורי כמה מהקווסטים הגדולים של LucasArts. פחות משבועיים לאחר מכן צפוי לצאת Still Life, הקווסט החדש והמבטיח מבית Microids (שכבר הודלף לרשתות שיתוף הקבצים).

 

12/4/2005

האתר Quest Studios העלה בחודשיים האחרונים כמה פסקולים חדשים של משחקי Sierra הקלאסיים.

 

10/4/2005

שימו לב לדיון ארוך במיוחד העוסק בשאלה: "מהו הקווסט הטוב ביותר בכל הזמנים?"

 

7/4/2005

לפני מספר שבועות הושלם קווסט חובבים צ'כי בשםFive Magical Amulets , והוא זמין להורדה חופשית.

 

5/4/2005

קבוצת חובבים גרמנית עובדת על משחק המשך לסדרת Broken Sword, עם השם Broken Sword 2.5 – The Return of the Templars– כנראה לא שמעו בגרמניה שכבר יצא המשחק השלישי בסדרה...  תודה להדס לרנר על העדכון.

 

3/4/2005

חובבי משחק התפקידים/ריאליטי Sims 2: מעתה תוכלו לשלב במשחק את דמויותיהם של ג'ורג' וניקו מסדרת Broken Sword.

 

1/4/2005

"הקווסט העברי" סוגר 4 חודשים ראשונים עם 13,000 מבקרים.  הגולשים באתר צפו ב-80,000 דפים – יותר מ-300,000 "פגיעות" (Hits, למי שמכיר).

 

29/3/2005

יצאה גרסה ידידותית של תוכנת ScummVM, המיועדת להריץ קווסטים של LucasArts ומשחקים נוספים דוגמת Simon the Sorcerer ו-Broken Sword על מחשבים חדשים.  ניתן להוריד אותה ותוכנות נוספות להרצת קווסטים כאן.

 

27/3/2005

בחודש הבא צפוי לצאת Martin Mystere, קווסט ברוח הרומן הקלאסי "תמונתו של דוריאן גריי" של אוסקר ויילד.

 

24/3/2005

שימו לב לאתר של ראגנר טרנקוויסט (Ragnar Tornquist), הכותב והמפיק הנורווגי של The Longest Journey. באתר קיים מדור בשם "מסע למאדים", במסגרתו כותב ראגנר ב-4 השנים האחרונות רשמים מחייו ומעבודתו, בין היתר על הפרוייקט הנוכחי שלו – .Dreamfall

 

22/3/2005

בעקבות השקת פינת המוסיקה בשבוע שעבר, הסבו את תשומת לבי לאתר נחמד שמציע קטעי מוסיקה ממשחקים ישנים.

 

20/3/2005

קווסט חדש בשם Enclosure משחזר את הגרפיקה והממשק המקורי של Sierra מהשנים 1984-1987. המשחק לכשעצמו נראה מעניין והוא זמין להורדה חופשית.

 

17/3/2005

חדש באתר: המלצות מוסיקה! הפינה החדשה כוללת קישורים לעשרות קטעי מוסיקה מצוינים מתוך קווסטים. יאללה, להתחיל להוריד.

 

14/3/2005

האתר Mr. Bill's Adventureland מגלה כי מפתחי The Westerner, אחד הקווסטים הבולטים של השנה האחרונה, עובדים מזה 8 חודשים על משחק המשך שאולי ייצא השנה.

 

11/3/2005

Telltale, החברה שהוקמה לפני מספר חודשים על ידי שלושה יוצאי LucasArts, הכריזה על הכותר הראשון שבכוונתה להוציא: Bone, קווסט שיבוסס על סדרת הקומיקס Boneville.

 

9/3/2005

בסקר שערך האתר Vgames והתפרסם בעיתון גלובס בסוף החודש האחרון, דורג Myst IV Revelation כאחד מ-5 המשחקים האהובים בארץ בשנת 2004 – לצד מותגי ענק כ-Half Life 2 ו-Rome: Total War.

 

6/3/2005

כריס קלנר, מנהל יחסי הציבור של dtp Entertainment, אחת ממפיצות המשחקים הגדולות בגרמניה, עומד בראיון ל-Just Adventure על המאפיינים של שחקני הקווסטים: "אנחנו יודעים בוודאות שיש יותר נשים בקהל המטרה שלנו [הכוונה לקהל הקווסטים בהשוואה לקהלי ז'אנרים אחרים, י.י.].  שחקני הקווסטים נוטים להיות מבוגרים יותר מהגיימר הממוצע: בני 25 ומעלה.  וגם נראה ששחקני הקווסטים... משכילים יותר מחובבי ז'אנרים אחרים."

 

4/3/2005

היום לפני שנה, כך אומרת האגדה, נולד טקס מרפי.  מזל טוב!

 

1/3/2005

קבוצה גרמנית עובדת על משחק המשך ל-Day of the Tentacle, עם השם המבטיח The Return of the Tentacles. המשחק צפוי לצאת השנה או בשנה הבאה, והוא יזכיר את המשחק המקורי מבחינה ויזואלית.  כרגע יש למשחק אתר בגרמנית בלבד, אך צפויה להיות לו בהמשך גם גרסה באנגלית.

 

27/2/2005

אפרופוVintage Sierra , עורך האתר הציג עצמו לפני כשנתיים כאחד מקורבנותיו של הישראלי המכוער.  הוא טען שישראלי שפירסם באתר eBay מודעה הקשורה במשחקים נוסטלגיים רימה אותו וגנב ממנו כסף.  "לא שאני אומר שכל הישראלים הם נוכלים," סיכם העורך, "אך היזהרו שלא לקנות מהם משחקים."  יש לציין ש"יחסי הציבור" הללו עדיין מופיעים בדף הבית של האתר.

 

24/2/2005

בפורום של האתר Vintage Sierra ניתן למצוא הודעה לא שגרתית שעומדת על תילה כבר 4 חודשים – כזאת שנותנת קישורים להורדת כל הקווסטים הישנים של Sierra!

 

23/2/2005

אל לואו, האיש מאחורי Leisure Suit Larry, מספר באתר שלו כיצד המציא את נעימת הנושא של הסדרה.

 

20/2/2005

לפני כמה שנים יצא משחק לא רשמי בסדרת Quest for Glory, כשהדגש במשפט הזה הוא על "לא רשמי".  המשחק, שנקרא Quest for Glory 4 1/2: So you thought you were a Hero?, מחזיר את הגיבור לספילבורג, זירת ההתרחשות של המשחק הראשון – וכולל הפתעות וגסויות למיניהן.  מומלץ להורדה עבור מי ששיחק במשחקי הסדרה.

 

17/2/2005

SpaceQuest.Net, אתר מומלץ לחובבי הסדרה, מפרסם כתבות מגזיניות מהעבר הרחוק העוסקות במשחקי הסדרה. האתר גם מאפשר להוריד את כל המשחקים.

 

15/2/2005

לקראת סוף השנה ייצא קווסט שיתבסס על הספר הטוב ביותר לדעתי של אגאתה כריסטי (מתוך כל ה-2 שקראתי!) – And then there were none. המשחק יפותח על ידי AWE Games ויופץ על ידי The Adventure Company. קראו מה היה לגולשים בפורום האתר GameBoomers לומר עליו.

 

13/2/2005

לחובבי משחקי החידות מגוף ראשון: מחכות לכם 15 ביקורות על משחקים כאלה באתר Fisicx.

 

11/2/2005

שתי קבוצות עובדות כרגע במקביל על פיתוח קווסטים לא רשמיים של אינדיאנה ג'ונס. הראשון, Indiana Jones and the Fate of Atlantis 2, יהיה המשך ישיר לקווסט המוערך של LucasArts משנת 1992.  השני ייקרא Indiana Jones and the Fountain of Youth, וצפוי לצאת לו דמו במהלך חודש זה.  תודה לגולש יריב חרוש על העדכון!

 

8/2/2005

אני ואורי וכטל סיימנו לכתוב טיוטה חדשה של התסריט המקוצר לקווסט שלנו. אתם מוזמנים לקרוא אותה – וגם לכתוב לנו מה דעתכם.

 

6/2/2005

יצאה גרסה מחודשת של הקווסט הקלאסי The Black Cauldron! עכשיו שוב אפשר ליהנות מהמשחק המקסים משנת 1986, והפעם עם ממשק Point & Click ידידותי.  הורידו את המשחק כאן.

 

5/2/2005

האתר World of Monkey Island ליקט בשקדנות אסופה הכוללת "קריצות" של משחקים אחרים לסדרה.  מעניין לראות שגם 4 משחקים של Sierra המתחרה התייחסו אליה...

 

3/2/2005

קבוצה עצמאית עובדת על פיתוח משחק לא רשמי נוסף בסדרת Space Quest! המשחק ייקרא Vohaul Strikes Back וככל הנראה ייצא השנה.  פרטים נוספים ניתן למצוא באתר המשחק.  באותה הזדמנות למדו על פרוייקט Space Quest 7 השאפתני, והורידו משחקים לא רשמיים אחרים שיצאו בסדרה.

 

31/1/2005

שימו לב לסיפור המדהים שנחשף כאן לראשונה.  חובבי קווסטים ואלה שחרשו מספיק את המדורים באתר שמעו בוודאי את השם רון גילברט – הלא הוא יוצרה המיתולוגי של סדרת Monkey Island הדגולה.  במאמר שפירסם בבלוג שלו לקראת חג המולד כתב רון שהוא ממורמר בתקופה הזאת, וגם סיפק לכך הסבר אפשרי: "אף אחד מכם לא קנה לי מכונית חדשה עם סרט גדול מסביב ופתק שאומר: 'תודה על Monkey Island'." ובכן, בחור ישראלי מוכשר בשם עודד שרון, שאפילו הזדמן לכאן פעם או פעמיים, לקח אותו ברצינות – יש שיאמרו יותר מדי ברצינות...  עודד הקים אתר חדש בשם Buy a Car for Ron Gilbert, המיועד להתרים מגולשיו 32 אלף דולר כדי לקנות לרון סובארו חדשה!!!  גולשים יקרים, היכנסו לאתר – הסיפור הזה אמיתי לחלוטין.  לא נותר לי אלא להפציר בכם לפתוח את הלב והארנק למען מטרה נעלה זו (אני כבר תרמתי בעבודה(.

נ.ב.  אני קצת מתוסכל מזה שאני טוחן על האתר הזה כבר חודשיים, ואף אחד מכם עוד לא קנה לי מקרן חדש עם מסך ענק, ופתק קטן שאומר: "תודה לך על 'הקווסט העברי'." לטיפולכם.

 

30/1/2005

המגזין החודשי The Inventory מבית Just Adventure פירסם גיליון מיוחד, שהכתיר את הקווסטים הטובים של השנה שעברה.  כמשחק ההרפתקה הטוב ביותר לשנת 2004 נבחר The Westerner – סוף-סוף בחירה נורמלית של חבר'ה שמבינים בקווסטים! הטוען לכתר היה The Moment of Silence.  אלה גם היו המקום הראשון והשני בקטגוריית העלילה הטובה ביותר. The Westerner היה כאמור המנצח הגדול וזכה ב-4 קטגוריות נוספות, ביניהן קטגוריית הגרפיקה.

 

27/1/2005

הנה באים המדרגים החדשים: שיאון ברקוביץ, בן שקורי, איתי בירון וארנן שרפה.

 

25/1/2005

בקרו באתר לא שגרתי ומעט ביזארי העוסק במשחקי הרפתקה: Mystery Manor Adventure.

 

23/1/2005

למי שפיספס את החדשות המרעישות: לקראת סוף השנה צפוי לצאת משחק נוסף בסדרת Myst, אותה הגדירה מפיצת המשחק: "סדרת ההרפתקה הטובה ביותר בכל הזמנים".  המשחק החדש ייקרא Myst V: End of Ages, והוא יחתום את הסדרה באופן סופי בהחלט.  תודה, אלוהים.

 

21/1/2005

בפורומים החדשים של האתר Quandary החליטו כנראה "לחקות" את המדור החדש באתר ...מצאו כאן רשימות המדרגות את הקווסטים האהובים על עמיתינו בארצות הנכר.

 

19/1/2005

IGN, אחד מאתרי המשחקים הגדולים בעולם, הכתיר את Sid Meier's Pirates! כ"משחק ההרפתקה הטוב ביותר לשנת 2004". בחירה מבדרת למדי, שהרי מדובר במשחק אסטרטגיה עם אלמנטים של משחקי תפקידים. אפשר לפחות להתנחם בכך שמשחק "משלנו" מוכר מיליוני עותקים...

 

16/1/2005

פינת הדירוגים האישיים עלתה כיתה עם 4 רשימות חדשות: קבלו את "10 הגדולים" של מאיר לוין, עדי ביטון, אורי וכטל ועודד שרון.

 

14/1/2005

הכירו את Game Nostalgia, אתר ראוי המכיל מידע מקיף על קווסטים.  אמנם מדובר במספר קטן יחסית של משחקים, אבל האיכות זה מה שחשוב...

 

11/1/2005

Just Adventure כתב על "הקווסט העברי"! ההפניה לכאן היא כרגע האייטם הפותח של האתר, וניתן למצוא אותה במדור .What's New Just Adventure הוא האתר הגדול ביותר בעולם למשחקי הרפתקה, ומבקרים בו למעלה ממיליון חובבי קווסטים מדי חודש.

 

10/1/2005

עד אמצע השנה צפוי לצאת Psychonauts, משחק אקשן יוצא דופן וכזה עם "עומק עלילתי". מי שמוביל את הפקת המשחק הוא טים שפר, שעבד ב-LucasArts בימי תהילתה ושיחק תפקיד מרכזי בפיתוח קווסטים מופתיים כגון Grim Fandango, Full Throttle, Day of the Tentacle ושני המשחקים הראשונים בסדרת Monkey Island. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר המשחק, באתר החברה המפתחת ובראיון משעשע שקיים שפר עם כתב Gamespot.

 

8/1/2005

חברת Frogwares, שהייתה אחראית בשנתיים האחרונות לכותרים הראויים Journey to the Center of the Earth ו-Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring, הודיעה כי היא עובדת על פיתוחם של שני משחקים חדשים באותו סגנון: הקווסט השלישי שלה שיבוסס על דמותו של שרלוק הולמס, וקווסט נוסף המבוסס על ספר ידוע של ז'ול ורן – "מסביב לעולם ב-80 יום".

 

6/1/2005

מצאו ביקורות חביבות על כמה קווסטים והפניות לביקורות נוספות באתרAdventure Games Forever .

 

3/1/2005

סקופ לשנה החדשה: ל"קווסט העברי" נודע כי קבוצה של אוהדי טקס מרפי, ביניהם ישראלים, עובדת על פיתוח משחק חדש בכיכובו.  סדרת טקס מרפי נגדעה בטרם עת לאחר Overseer משנת 1998 שחתם 5 קווסטים משובחים.  עוד נמסר כי הפרוייקט הלא-רשמי, שנמצא עדיין בשלבים מוקדמים, מתנהל בברכת יוצר הסדרה המקורית אהרן קונורסחדשות משמחות נוספות הן שאותו אהרן קיבל חזרה את הזכויות לשימוש בדמויות הסדרה ממיקרוסופט, שרכשה אותן בעבר ולא עשתה איתן דבר – מה שאומר שגם הסיכוי שייצא משחק רשמי נוסף בסדרה עלה באופן משמעותי.

 

1/1/2005

"הקווסט העברי" נכנס לשנת 2005 ברגל ימין, כך לפחות נדמה לי.  בחודש שחלף ממועד השקתו ביקרו באתר קרוב ל-4,000 גולשים ייחודיים שצפו בכ-30,000 דפים!  אני מבקש להודות לכם על העניין ועל התגובות המשמחות, ולהזמין אתכם לחזור ולבקר באתר שימשיך להתעדכן באופן שוטף.

 

31/12/2004

שנת 2005 עומדת להיות שנה של בשורות עבור חובבי הקווסטים.  קבלו רשימה חלקית של הכותרים המלהיבים שצפויים לצאת בה: Fahrenheit (משחק Action-Adventure מרהיב עם דגש דווקא על הרפתקה, מבית היוצר של Omikron: The Nomad Soul המעולה), Still Life (משחק בלשי מבית היוצר של Runaway 2 ,(Syberia (ההמשך לקווסט האהוב משנת 2001), Keepsake (קווסט מבטיח מעדות ה- Quest for Glory 2 VGA ,(King's Quest (הגרסה המחודשת של AGD Interactive שאני מצפה לה בכיליון עיניים) – וכמובן Dreamfall (משחק ההמשך המיוחל ל-The Longest Journey, אחד הקווסטים הטובים ביותר בכל הזמנים).  שתהיה לכם שנה טובה ומלאת הרפתקאות!

 

29/12/2004

לחובבי Maniac Mansion, הקווסט המופרע והמהפכני בשעתו - הנה האתר בשבילכם.

 

27/12/2004

האתר GameSpot זיכה את Myst IV Revelation בתואר "משחק ההרפתקה הטוב ביותר לשנת 2004". ועל זה אמרו לי פעם: אם אין לך משהו טוב להגיד, אל תגיד כלום.

 

26/12/2004

קראו עשרות ביקורות קצרות על קווסטים באתר Programmer in Black.

 

23/12/2004

פינת הדירוגים האישיים עלתה לאוויר!  הפינה נמצאת במדור "ביקורות" והיא תתעדכן בהמשך.  היא מכילה כרגע את "10 הגדולים" של רעות אלמוג, עומר שור, בני קוסמן ומרים, ואתם מוזמנים לשלוח אליי גם את שלכם.

 

20/12/2004

בסמוך להשקת "הקווסט העברי" עלה לאוויר גם פורום ישראלי מצוין לקווסטים בליונטוורק, אתר לשיתוף קבצים בימים כתיקונם.  את הפורום מנהל זוג עם כינויי הרשת Lady Valanice ו-Sir Graham. Sir Graham אמר היום ל"קווסט העברי": "אנחנו עושים מאמצים כדי לשמור על טהרת הקווסטים בפורום, ומשתדלים לתת לינקים להורדה לכמה שיותר קווסטים."  כדי לכתוב בפורום יש להירשם לאתר, אך ניתן לצפות בו באופן חופשי.  בקרו ותיהנו.

 

17/12/2004

בשבועיים האחרונים קיבלתי עשרות תלונות, צודקות בדרכן, בסגנון "למה 'יומו של הטנטקל' במקום 20 ולא במקום הראשון?", "סיימון/גבריאל נייט/האורגים/סאם ומקס היו חסרים לי במקומות הראשונים" וכן הלאה. ובכן חברים, הלחץ הציבורי עשה את שלו. בקרוב תיפתח באתר פינה בה יפורסמו "10 הגדולים" שלכם! אתם מוזמנים לשלוח את הדירוג האישי שלכם כבר עכשיו. נא הקפידו על ציון שמכם המלא, דירוג 10 קווסטים (ולא משחקים מז'אנרים "קרובים") באנגלית, ומספור שיבהיר את העדפותיכם.

 

15/12/2004

קראו את המגזין החודשי The Inventory מבית Just Adventure, המספק כבר יותר משנתיים כתבות מעמיקות על הנעשה בז'אנר.  הוא ניתן להורדה חינם בפורמט PDF (מכווץ בפורמט ZIP).  מומלץ!

 

13/12/2004

חברת משחקים חדשה בשם  Telltale Gamesלקחה על עצמה מטרה שאפתנית במיוחד: להשיב את ימי התהילה של הקווסטים.  החברה הוקמה על ידי שלושה יוצאי LucasArts, שהיו חלק מצוות הפיתוח של  Grim Fandango ועזבו לאחר ביטול הפקתו של משחק ההמשך המיוחל ל-Sam&Max.  הם לא מגלים על איזה פרוייקט הם עובדים כרגע, אך שמועות רומזות כי הם מנסים להשיג את הזכויות על אותו משחק המשך.  פרטים נוספים ניתן למצוא באתר החברה.

 

11/12/2004

ואם בפרסומות עתיקות עסקינן, מצאו כאן אחת כזו ל-King's Quest IV: The Perils of Rosella.  לוקח כמה דקות עד שהיא עולה, אז לא להתייאש.

 

9/12/2004

האתר World of Monkey Island העלה בחכתו פרסומת טלוויזיה עתיקה למשחק הראשון בסדרה, The Secret of Monkey Island.  צפו בה כאן.

 

7/12/2004

LucasFan, קבוצה עצמאית שפיתחה גרסאות מחודשות של הקווסטים Zak McKracken ו-Maniac Mansion (שעל פי דיווחיה כבר הורדה מהרשת יותר מ-200,000 פעם), העלתה סקר באתר שלה שיקבע מה יהיה המשחק הבא שעליו תעבוד.  הצביעו והשפיעו.

 

5/12/2004

היום היה יום טוב לאתר – ביקרו בו 608 גולשים מארץ הקודש, שצפו ב-4,438 עמודים. מי אמר שהקווסטים מתו?

 

4/12/2004

גלו מהם 10 הקווסטים האהובים ביותר לפי תוצאות סקר שנערך בין גולשי האתר Adventure Games Hall of Fame.

 

2/12/2004

קראו מה אל לואו, יוצרה המקורי של סדרת משחקי לארי, חושב על המשחק החדש והלא-קווסטי בסדרה: Magna Cum Laude.

 

1/12/2004

לפני כמה חודשים הוא יצא באירופה, ועכשיו הוא מגיע גם לארץ: The Moment of Silence, אולי הקווסט המבטיח של השנה.  המשחק מתרחש בעולם עתידני ומלא קונספירציות, ואם לשפוט לפי ביקורות אוהדות ו-Screenshots מרשימים – מדובר בהוכחה נוספת שהז'אנר חי ובועט.

 

חזרה לחדשות

חזרה לדף הבית