פתיתים

 

כאן תמצאו פרטים על קווסטים שאינם ידועים לרבים (ולא ממש במקרה – מדובר בפיסות אינפורמציה בלתי חשובות בעליל).  דף זה מוקדש לפריקים הכבדים של הז'אנר...

 

Sierra ו-LucasArts נחשבו לרוב כיריבות שקולות, אבל לפחות בהיבט הכמותי Sierra לקחה בענק.  היא הוציאה בסך הכול 52 קווסטים, מתוכם 21 בשנות השמונים ו-31 בשנות התשעים.  לעומתה, LucasArts הוציאה 14 קווסטים בלבד, 10 מהם בשנות התשעים.

טקס מרפי משוחק בשלושת הקווסטים האחרונים בסדרה על ידי בחור בשם כריס ג'ונס.  כך קראו גם לזה שכתב את משחקי הסדרה, ולזה שכיהן כסגן הנשיא בחברה המפתחת Access Software (ובמילים אחרות: מי צריך פרוטקציה כשיש קשרים).

כריס ג'ונס דווקא דאג להקיף עצמו בשחקנים מקצועיים, ביניהם מייקל יורק ("רצח באוריינט אקספרס", "אוסטין פאוארס") וג'יימס ארל ג'ונס (שעשה את קולותיהם של דארת' וודר ב"מלחמת הכוכבים" ומופאסה ב"מלך האריות").

שחקנים הוליוודיים נוספים שהשתתפו בקווסטים הם כריסטופר ווקן (צייד הצבאים, באטמן חוזר) וקארן אלן (שודדי התיבה האבודה, מלקולם איקס) בקווסט Ripper, וכריסטופר לויד (בחזרה לעתיד, משפחת אדאמס) ב-Toonstruck.

במהלך השנים יצאו לא מעט קווסטים שהתבססו על סרטים.  ביניהם ניתן למנות את Blade Runner, The Black Cauldron,  Gold and Glory: The Road to El Dorado ו-Indiana Jones and the Last Crusade.  יצאו גם קווסטים שהתבססו על סדרות טלוויזיה, כגון Largo Winch ו-Beavis & Butthead – וסדרות טלוויזיה שהלכו בדרכם של קווסטים מצליחים: Maniac Mansion ששודרה במשך שלוש עונות, ו-Sam & Max: Freelance Police שהחזיקה עונה.

באופן מפתיע דווקא לא יצאו סרטים שהתבססו על קווסטים.  זאת למרות שלרוב הקווסטים יש מבנה "קולנועי" לכל דבר: שלוש מערכות, נקודות מפנה ברורות, עימות אחרון וכולי.  סדרות עם עלילות מצוינות כגון Broken Sword, Tex Murphy או Laura Bow היו יכולות להיתרגם בקלות לסרטים מצליחים (דווקא היו מגעים להפקת סרט המבוסס על Leisure Suit Larry, אך הם ירדו לטמיון עקב חילוקי דיעות כספיים בין Sierra והאולפנים).  ההתעלמות של תעשיית הקולנוע מהקווסטים (גם בימי פריחתם) תמוהה עוד יותר לאור העובדה שממש באותה תקופה יצאו סרטים שהתבססו על משחקים נטולי עלילה, כגון .Super Mario Bros ו-Mortal Kombat.

עם זאת, מי שחתום על עלילת הקווסט The Dig (של LucasArts) הוא במאי אלמוני בשם סטיבן ספילברג.

The Dig יצא גם כספר, ולא היה הספר היחיד שהתכתב עם קווסטים – לדוגמא, שני ספרים התבססו אחד לאחד על משחקים בסדרת טקס מרפי, ושלושה ספרים (עם עלילות מקוריות) הסתמכו על סדרת King`s Quest.

כמובן שיצאו גם לא מעט קווסטים שהתבססו על ספרים, כגון Journey to the Center of the Earth (של ז'ול ורן), שלושה קווסטים שהתבססו על סדרת Discworld (של טרי פרטצ'ט) וארבעה משחקי שרלוק הולמס.

רון גילברט, אבי סדרת Monkey Island, קיבל את ההשראה לסדרה מספר בשם On Stranger Tides (מאת טים פאוארס) – ולא מ-Pirates of the Caribbean, כפי שמקובל לחשוב.

אל לואו, יוצר Leisure Suit Larry, ביסס את המשחק הראשון בסדרה על "הרפתקת טקסט" משנת 1981 בשם Softporn.  חלק גדול מהדמויות בוססו על טיפוסים שפגש כנגן במועדוני ג'אז.  אל כתב גם את נעימת הנושא של משחקי לארי שהפכה לקלאסיקה.

Leisure Suit Larry תוכננה להיות טרילוגיה, ולפיכך בסוף המשחק השלישי אל "סגר את כל הקצוות".  כשהתבקש לכתוב גם משחק רביעי לסדרה, לא הצליח למצוא לה המשך ישיר.  לפיכך הוא החליט "לדלג" על המשחק ולהוציא את "לארי 5" לאחר המשחק השלישי (כאשר בתחילת המשחק סובל לארי מאובדן זיכרון).  "לארי 4" מעולם לא יצא, והתירוץ הרשמי של אל הוא ש"הדיסקטים הלכו לו לאיבוד"...

 

חזרה לעובדות

חזרה לדף הבית